Papilės Simono Daukanto gimnazijoje, pasibaigus mokslo metams, kurie buvo pilni iššūkių ne tik mokiniams, bet ir mokytojams, prasidėjo vaikų vasaros dieninė stovykla  „Vasaros šėlsmas“. Šią stovyklą finansavo Akmenės rajono savivaldybė ir Papilės Simono Daukanto gimnazija. Stovykloje dalyvavo 14 mokinių iš įvairių klasių bei 3 mokytojai, 2 mokytojų padėjėjos ir fizinio aktyvumo treneris. Mokiniai vykdė kūrybiškas ir skirtingas lavinimo veiklas, bendravo ir bendradarbiavo tarpusavyje. Stovykla „Vasaros šėlsmas“ truko 5 dienas, kurios buvo kupinos gerų emocijų ir aktyvios veiklos.

    Po ilgo nuotolinio mokymosi susirinkę į stovyklą mokiniai jautėsi truputį susikaustę, bet suplanuotos veiklos padėjo mokiniams pasijausti laisvai ir nesuvaržytai.

    Pirmąją stovyklos dieną mokiniai susipažino bei vykdė kūrybiškumo reikalaujančias veiklas. Mokiniai gavo baltus marškinėlius, kuriuose turėjo nupiešti savo sukurtus piešinius. Išdailinę marškinėlius mokiniai gamino žėlė tortą ir kepė varškės sausainukus. Mokiniams padėjo mokytoja ir dvi mokytojos padėjėjos. Iškeptus sausainukus ragavo mokiniai ir gimnazijos direktorė, kuri lankėsi stovykloje ir palinkėjo visiems daug džiugių įspūdžių ir geros nuotaikos.

    Antrąją stovyklos dieną mokiniai žygiavo prie Jurakalnio apžvalgos bokšto. Žygio metu mokiniams teko įveikti siūbuojantį tiltą per Ventos upę. Ši kliūtis kai kuriems mokiniams buvo labai sunki, bet palaikant bendražygiams buvo įveikta. Atvykę prie apžvalgos bokšto mokiniai spardė kamuolį ir laukė, kol ant laužo iškeps pietūs. Užlipus laipteliais į Jurakalnio apžvalgos bokšto viršų, atsivėrė nuostabus upės Ventos vingis. Žygio metu prisiminėme saugaus elgesio kelyje taisykles, patikrinome upės vandens temperatūrą, aplankėme Simono Daukanto kapą.

    Trečioji stovyklos diena pralėkė akimirksniu, nes buvo skirta dekoratyvinių atviručių gamybai. Ši veikla reikalavo kruopštumo ir susikaupimo. Technologijų mokytojas kiekvienam mokiniui skyrė laiko, kad padėtų ir pamokytų šių atviručių gaminimo subtilybių. Ilgas ir kruopštus darbas davė stulbinančius rezultatus. Atsiskleidė mokinių kūrybiškumas, iniciatyvumas ir meniškumas. Mokinius stebino, kaip trafaretas nuo linoleumo persikelia ant popieriaus ir virsta tikru meno ir saviraiškos kūriniu.

    Palaikyti fizinį mokinių aktyvumą buvo labai svarbu, todėl šiam tikslui projekto vadovė pasikvietė fizinio aktyvumo trenerį. Ketvirtoji stovyklos diena buvo skirta sportui. Šią dieną lydėjo įvairios emocijos, nes mokiniams iš pradžių buvo sunku susikoncentruoti į užduočių vykdymą. Nuostabus treneris padėjo įveikti visus dienos iššūkius. Žaisdami žaidimus mokiniai prisiminė, kas yra komanda ir koks svarbus komandinis žaidimas norint pasiekti aukštų rezultatų.

    Paskutiniąją dieną mokinių laukė pažintinė – edukacinė kelionė į Biržus. Stovyklautojai lankėsi Biržų pilyje, kur dalyvavo edukacinėje veikloje „Slaptoji mokykla“. Mokiniams ir mokytojai teko klūpėti ant žirnių, nes daraktorė buvo labai griežta. Po edukacijos mokiniai juokavo, kad klūpėjimas ant žirnių buvo labai smagus ir norėtų jo šiuolaikinėje mokykloje.  Emocijų pliūpsnis ištiko, kai nuo žandaro teko visiems slėptis po slaptos mokyklos stalu. Edukacijos vadovė visą laiką kalbėjo biržiečių tarme, todėl mokiniams buvo įdomu klausytis ir sužinoti negirdėtų žodžių reikšmes.  Slaptoje mokykloje pasimokę skaityti ir rašyti su plunksna vykome prie Kirkilų apžvalgos bokšto. Vaizdas, atsiveriantis nuo apžvalgos bokšto viršutinės aikštelės, gniaužė kvapą. Įveikę aukščio baimes ir pasižvalgę iš viršaus, visi kartu pasivaikščiojome pažintiniu taku su pontoniniais tilteliais. Pažintinę kelionę užbaigėme „Senovinės technikos“ muziejuje. Mokiniai susipažino su senovinėmis transporto priemonėmis, pasėdėjo prie traktoriaus vairo bei nusifotografavo prie malūnsparnio. Diena buvo labai ilga, bet pilna neišdildomų vaizdų ir emocijų.

    Stovyklos savaitė prabėgo labai greitai. Vykdytos užduotys padėjo mokiniams sugrįžti į aktyvias sportines veiklas, susitikti su savo bendraamžiais ir patirti gerų emocijų pliūpsnį. Su nekantrumu laukiame kitos vasaros stovyklos.

Projekto vadovė Roberta Stonė