KONFERENCIJA „AŠ – TOKS“

Pastaruoju metu ugdyme didelis dėmesys skiriamas įtraukiajam ugdymui. Todėl mūsų gimnazija direktorės A. Raustienės iniciatyva gegužės 29 dieną organizavo mokytojų konferenciją „Aš toks“.

Po sveikinimo ir gimnazijos pristatymo pranešimą „Neuroįvairovė: pažinti, suprasti, padėti“ perteikė doc. Dr. Margarita Jurevičienė iš Šiaulių „Santakos“ ugdymo centro, pabrėždama pasikeitusias sąvokas, susijusias su autistiškais žmonėmis. Lektorė R.Lupeikienė perskaitė pranešimą „Elgesio ir emocijų sutrikimų atpažinimas ir įveikos būdai mokykloje“. A.Vainoriūtė (buvusi mūsų gimnazijos mokinė), Vilniaus Sausio 13-osios progimnazijos mokytoja, pateikė patarimų, kaip dirbti su specialiųjų poreikių vaikais. I.Barauskaitė, mūsų gimnazijos pradinių klasių mokytoja, kalbėjo apie hiperaktyvius mokinius. Apie skaitmeninę įrangą ugdytinių stebėjimui, vertinimui ir parengimui mintimis pasidalino doc. Dr. V.Žalys iš VU Šiaulių akademijos. Įdomu buvo klausytis mamų, auginančių vaikus, turinčius autizmo spektro sutrikimą: Marios Abramovič, Kristinos Pakarklienės iš Šiaulių, Akmenės rajono autizmo asociacijos „Lietaus vaikai“ vadovės A.Vaišvilės ir asociacijos pirmininkės M.Čiapienės. Iš konferencijos išėjome praturtėję, supratę, kad labai svarbi tėvų ir pedagogų partnerystė.