2b klasės mokiniai stengiasi turiningai leisti laisvalaikį, ilgiau būti kartu, kol nepaskelbtas karantinas, kol dar galima nors minimaliai keliauti, tyrinėti ir mokytis.

    Spalio 10 d. svečiavomės jaukiame Paragių dvare, gimtinėje seserų rašytojų, rašiusių bendru Lazdynų Pelėdos vardu. Dalyvavome kultūros paso edukacinėje programoje „Atkeliauk ir Paragiauk: Žaisk kaip prieš šimtą metų“. Mus šiltai priėmė sodybos šeimininkai Sandra ir Vaidotas Sakalauskai. Muziejaus vadovė Sandra pirmiausia papasakojo, kaip vaikai senovėje tamsiose trobose žaisdavo. Po to ji kantriai mokino iš siūlų ir audinių skiaučių pasigaminti lėles. Antrokams prireikė ne tik vienas kito, bet ir mokytojos pagalbos. Mokinukai, kurių daugelis pradžioje net mazgo nemokėjo surišti, visi pasigamino mielas lėles. Kantraus darbo rezultatas buvo puikus!

    Vaišinomės arbata, lauže keptomis bulvėmis, mamyčių įdėtais užkandžiais ir klausėmės pasakojimo apie seseris rašytojas Sofiją ir Mariją Ivanauskaites. Vėliau išbėgome į kiemą. Čia pasitiko ir visur lydėjo taksas, kurį visi įsimylėjome ir švelniai vadinome Dešriuku. Kiek daug teigiamų emocijų padovanojo šis žmogaus draugas!

    Įvairiaspalviais lapais nuklotoje pievoje žaidėme senuosius žaidimus: kirtome kopūstą, vijome genį, vaikščiojome su kojūkais, stebėjome rudens ženklus ir supomės, supomės… Svetingi muziejaus šeimininkai negailėjo mums savo laiko. Vaikai vis prašė dar pabūti, dar nevažiuoti namo. Labai džiaugiamės edukacija. Puikus šeštadienis! Nebaisi buvo net rudeninė dargana.

Pradinių klasių mokytoja Dalia Karvelytė