Vietoje malonaus atostogų patinginiavimo namuose ankstyvą antradienio rytą septintokai, jų klasės vadovė mokytoja Žydrė ir mokytoja Eglė iškeliavome į sostinę Vilnių.

    Važiavome su gera nuotaika, pajuokavimais ir šiokiais tokiais nuogąstavimais dėl žvarbaus oro. Gal todėl tą dieną savo viešnagę sostinėje pradėjome nuo slaptų savo norų patikėjimo „Stebuklo“ plytelei Katedros aikštėje. Plytelė žinodama visus mūsų norus, vieną tikrai išpildė – oras viešnagės metu buvo vėsus, bet aktyviam pasivaikščiojimui labai tinkamas.

    Aplankėme Valdovų rūmus. Gidė supažindino su rūmų istorija, papasakojo apie eksponatus.

    Kilome į Gedimino pilies kalną ir grožėjomės vis plačiau atsiveriančia Vilniaus panorama. Pilies bokšto muziejuje pati bokšto direktorė mums padovanojo puikią „istorijos pamoką“, pasidžiaugė klasės mokinių draugiškumu ir žingeidumu, noru keliauti net per trumputes atostogas. Taip pat palinkėjo visur ir visada domėtis mūsų tautos istorija, žinoti kiek daug kariavome, gynėmės ir puolėme, bet suprasti, kad didžiausia vertybė yra TAIKA ir užaugus visomis savo jėgomis kovoti tik už Taiką.

    Po tokios puikios „istorijos pamokos“ pasivaikščiojome Vilniaus senamiestyje – aplankėme Bernardinų sodą, pasidžiaugėme, kad Napoleonui nepavyko „ant delno išsinešti“ šventos Onos bažnyčios ir pačią seniausią Vilniaus dalį palikome išeidami pro Aušros vartus.

    Pasistiprinę šiltu maistu jau šiuolaikiniame prekybos centre su gera nuotaika ir daugybe įspūdžių sėdome į autobusą keliauti namo.

Už kantrybę ir mūsų norų pildymą dėkojame vairuotojui Sigitui.

Mokytojos Žydrė Barkuvienė ir Eglė Zaveckienė