Papilės Simono Daukanto gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Kregždutė“ priešmokyklinio amžiaus „Saulutės“ ir „Bitučių“ grupių vaikai visą savaitę kalbėjo apie knygas, aptarinėjo,  kuo skiriasi knygynas nuo bibliotekos. Temos įtvirtinimą nutarė pratęsti išvykoje į rajono centro knygyną bei  viešąją biblioteką.

Apsilankę knygyne, vaikai apžiūrėjo knygų lentynas ir įsitikino, kad čia tik už pinigus galima įsigyti norimą knygą. Na o kokia tvarka kituose knygų namuose, nuvykome pasižiūrėti į naują ir modernų pastatą – rajono viešąją biblioteką. Bibliotekoje maloniai vaikus pasitiko bibliotekos direktorė Z. Sinkevičienė bei darbuotojos, kurios vaikus pakvietė į stebuklingą knygų pasaulį. Jos pasakojo vaikams kaip galima tapti bibliotekos lankytoju, kur ir kokios knygos gyvena, kam bibliotekoje reikalingi kompiuteriai. Vaikai susidomėję klausėsi apie technologinę sistemą RFID, kurios dėka nuotoliniu būdu tikrinami kiekvieno skaitytojo išsinešami leidiniai. Vaikai turėjo galimybę pavartyti knygas vaikams skirtų knygų skyriuje, lankytis žaislotekoje, prisiliesti prie interaktyvaus stalo, padainuoti karaokė.

Nuoširdžiai dėkojame viešosios bibliotekos vadovei Z. Sinkevičienei, bibliotekos darbuotojoms už malonų ir nuoširdų bendravimą, skyriaus vadovei R. Lupeikienei už kelionės suorganizavimą.  Bibliotekoje pasijautėme laukiami ir pagerbti, tad tikrai grįšime čia dar ne kartą.

Turininga išvyka, po kurios vaikai grįžo kupini įspūdžių, naujų patirčių, o mes – tikėdami, kad ir tapę mokinukais vaikai mylės knygutes.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Z. Dabožinskienė