Vienas nuostabiausių gebėjimų, kuriuo yra apdovanoti žmonės, – gebėjimas skaityti. Pradinių klasių mokiniams didžiausiu darbu ir tikslu tampa išmokti skaityti taip, kad suprastum skaitomą tekstą. Tai nėra labai lengva ir to padaryti negalima per labai trumpą laiką. Kadangi nuotolinis mokymasis leidžia rečiau apsilankyti gimnazijos bibliotekoje, ieškome ir randame galimybių skaityti kitaip.

2b klasės mokiniai su bibliotekininke Egle Zaveckiene susitiko zoom platformoje. Bibliotekininkė pakvietė susipažinti su nauja populiaria ir „madinga“ Zoe Persico, Zoe Tucker knyga „Greta ir milžinai“. Vaikai, klausėsi Eglės Zaveckienės skaitymo, kaip maža mergaitė iš pradžių viena kovojo su milžinais, kurie vos nesunaikino visų miškų. Antrokai džiaugėsi, kad Greta sulaukė pagalbos ir privertė milžinus susimąstyti, sustabdyti gamtą žalojančią veiklą. Mokinukai aptarė, kas knygoje yra tikra, o kas yra išgalvota. Jie suprato, kad mes – žmonės esame tie milžinai, su kuriais kovoja Greta.

Vaikai nustebo, kad ši įkvepianti knyga perpasakoja Nobelio premijai nominuotos švedų aplinkosaugos aktyvistės Gretos Thunberg istoriją. Jaunoji švedė klimato kaita pradėjo domėtis, kai jai buvo aštuoneri, o būdama 15 metų pradėjo streikuoti. Greta siekia, kad žmonės susimąstytų, kaip savo veikla kenkia gamtai ir bandytų tai pakeisti. Antrokai stebėjosi Gretos drąsa ir siūlė, kaip mes galime prisidėti prie klimato kaitos stabdymo.

Šis susitikimas su gimnazijos bibliotekininke pradinukams tapo išskirtine pamoka. Jie klausė, ar dar rastų knygų, kuriose taip įdomiai rašoma apie tikrus įvykius. Mokytoja Eglė pakvietė apsilankyti bibliotekoje ir pažadėjo pasiūlyti ne vieną vaikus dominančią knygą.