Tai, kas vyko vasario 28 dienos vakarą mūsų gimnazijoje, nėra lengva aprašyti. Įspūdinga, žavu, miela, kupina staigmenų… Bet apie viską detaliau.

     Raudonas kilimas – tokia Šimtadienio tema. O iškilmėse dvyliktokams linkėta ne tik puikiai pasirengti brandos egzaminams, bet ir per likusias 100 dienų dažniau stabtelėti, pasakyti vienas kitam gerą žodį, apkabinti draugą. Svarų sveikinimo žodį tarė gimnazijos direktorius. Viena iš pirmųjų mokytojų A.Raustienė įteikė atminimo dovanėles buvusiems savo mokiniams. Iškilmių organizatoriai vieną po kitos vardino nominacijas ir kvietė abiturientus praeiti raudonuoju kilimu, pasijusti megažvaigždėmis:

 • „Metų proveržis“ – Paulius,
 • „Metų paslaptis“ – Almantas,
 • „Metų didžėjus“ – Donatas,
 • „Metų visuomenininkė“ – Agnė L.,
 • „Metų stilingiausia – Ema,
 • „Metų TOP modelis“ – Deividas,
 • „Metų auksinis protas – Žilvinas,
 • „Metų ramybės drumstėjas“ – Ernestas E.,
 • „Metų menininkė – Agnė Š.,
 • „Metų populiarumas“ – Guoda,
 • „Metų Regitros rėmėjas“– Ignas,
 • „Metų vairuotojas“ – Mantas,
 • „Metų intrigų meistras“ – Simonas,
 • „Metų pravardė – Ernestas R.,
 • „Metų linksmuolė“ – Audronė,
 • „Metų „blondinka“ – Aurelija.

      Jų laukė įvairiausi išbandymai: repuoti, atspėti muziką, sukurti modelį, sakyti komplimentus mokytojoms ir mergaitėms, tam tikra kūno vieta suskaičiuoti, kiek daiktų padėta ant kėdės, suvaidinti, pagaliau pašokti ir kt. Vienuoliktokai pasistengė suvaidinti profesijas, kurios būtų tinkamos atskiriems abiturientams, pvz., valytojo, žuvų galvų kirtėjo, santechniko ir pan. Į iškilmes atvyko garsūs baleto šokėjai – „gulbinai“, nustebinę šokiu „Gulbių ežeras“. Kai kuriems dvyliktokams teko sušokti ir garsųjį „Sirtakį“. Netyčia rasti abiturientų konspektai vienuoliktokus nuvylė – mat juose begalė klaidų. Įteikti pusatestačiai, originalus kalendorius. Kartojami Šimtadienio įžadai. Pasveikino ir dešimtokai (A. Raudonaitytė padainavo). Ant raudonojo kilimo pakviesta abiturientų klasės vadovė Genovaitė Bičiušienė palinkėjo auklėtiniams pirmiausia gyvenime būti gerais žmonėmis. Jungtinis vienuoliktokų choras užtraukė savos kūrybos dainą (akompanavo mokytoja A.Malachauskaitė).

            Džiugu, jog prie šios šventės prisidėjo ir  gimnazijos bendruomenės nariai: Justo tėvelis (sukūrė dekoraciją) bei J. Stankus (įamžino gražiausias šventės akimirkas). Daug dar visko buvo… Visko neišvardinsi. Netrūko šypsenų ir geros nuotaikos.