Jei norite, kad jūsų vaikai būtų protingi –
skaitykite jiems pasakas, jei norite, kad jūsų vaikai
būtų labai protingi – skaitykite jiems labai daug pasakų.
(Albertas Einšteinas)

Visą kovo mėn. ikimokyklinio ugdymo skyriuje „Kregždutė“ vyko projekto ,,Pasakų namelis“ veiklos. Projektas įgyvendino priešmokyklinio ugdymo grupės „Bitutės“ ugdytiniai,  inicijavo ir veiklas vedė mokytoja Aušra Jankaitienė bendradarbiaujant su logopede Marija Kazlauskiene. Vykdomomis veiklomis siekta vaikus sudominti, paskatinti vartyti, skaityti ir domėtis knygomis. Vienos veiklos organizuotos miegamojo patalpose, kur vaikai, kartu su mokytoja, įrengė pasakų namelį. Jame – gausu knygų, muzikos instrumentų, pasakotojo atributikos: stebuklingų fėjų ir ponų kepurių, akinių, ūsų…Kasdien, prieš pietų miegelį, pasakas skaitė ne tik mokytoja, bet ir ugdytiniai. Vieni pasiruošdavo pasaką namuose, kiti improvizuodavo, treti – skaitė jas tiesiog iš knygutės. Smagu buvo klausytis vaikų sekamų pasakų ir istorijų, stebėti jų emocijas. Mokantys skaityti – puikus siektinas pavyzdys tiems, kurie dar tik skaitymo kelio pradžioje. Namuose artimieji taip pat turėtų skirti laiko pasakų sekimui, tai  net gali tapti gražia šeimos tradicija.

Projekto metu didelis dėmesys skirtas kalbinių gebėjimų tobulinimui, pasakos ar istorijos aptarimui, pagrindinių herojų atpažinimui, jų elgesio savybių įvardijimui. Pasakas vaidinome, kūrėme personažus, tobulinome smulkiosios motorikos įgūdžius. Logopedės užsiėmimuose per pasakas vaikai lavino girdimąjį suvokimą, rišliąją kalbą, turtino žodyną. Mokėsi garsinės analizės ir sintezės, lentoje rašė pasakų herojus ir jų vardus.

Vaiko intelektą svarbu ugdyti nuo mažens, todėl jau nuo kūdikystės tarp jo žaislų vietos turėtų atsirasti ir knygoms. Svarbu suprasti, jog skaitydami vaikams padedate ateityje jiems pasiekti ir aukštesnių akademinių rezultatų.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Aušra Jankaitienė