Gražų paskutinį spalio savaitgalį Akmenės r. Papilės Simono Daukanto, Ventos gimnazijos ir Šiaulių Gegužių progimnazijos moksleiviai išvyko į trijų dienų kelionę po kaimyninę Lenkiją, kurią organizavo istorijos mokytoja Kristina Puzarienė. Tarptautinio TOLI projekto „Teisė žinoti“ tikslas: pamatyti didžiausią II Pasaulinio karo metais nacistinės Vokietijos įkurtą Aušvico koncentracijos stovyklą ir pagilinti žinias apie holokaustą Europoje.

    Kelionės metu buvo numatyta aplankyti jaukų Varšuvos senamiestį, itin nukentėjusį II Pasaulinio karo metais, karalių rūmus, pilies ir turgaus aikštes, gotikinę švento Jono katedrą, paminklą Adomui Mickevičiui ir šv. Kryžiaus bažnyčią, kur palaidota Frederiko Šopeno širdis. Veličkoje moksleiviai lankėsi UNESCO Pasaulio kultūros ir gamtos paveldo statusą turinčiose druskų kasyklose ir leidosi į 125 m. gylį apžiūrėti ekspozicijų, imituojančių druskos kasėjų darbą ir tykančius pavojus. Krokuvoje – karalių mieste pamatyti paminklą Žalgirio mūšiui, gotikinio stiliaus barbakaną ir šv. Marijos bažnyčią, šv. Florijono vartus, Jogailos universitetą, karaliaus rūmus ir katedrą, stūksančią ant Vavelio kalvos.

Kelionės įspūdžiai sudėti į trumpą filmuką.