Lapkričio 11 dieną Papilės Simono Daukanto gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus ,,Kregždutė“ bendruomenė susirinko į Šv. Martyno arba Žibintų šventę, kad pasidalintų savo šiluma ir meile vieni su kitais.

Šventės „Su žibinto šviesele džiugink draugą ir save“ visi nekantriai laukė ir kruopščiai jai ruošėsi. Tėveliai, auklėtojos ir vaikai  įsitraukė į žibintų gaminimo procesą, kiekvienas savajam kūriniui suteikdamas išskirtinį akcentą. Žibintus vaikai jau iš vakaro rūpestingai surikiavo salėje ir nekantravo pradžiuginti savo močiutes bei tėvelius.

Šventėje dalyvavo gausus būrys vaikų tėvelių, močiučių, prosenelių. Renginio vedėja, meninio ugdymo pedagogė O. Ąžuolaitė, papasakojo, kaip  mūsų protėviai  Šv. Martyno dieną švęsdavo, priminė senolių papročius, darbus. Šventės svečias, 85 metų močiutė J. Mažylienė, papasakojo ir pademonstravo vilnos kelią nuo tik nukirptos iki jau numegztos vilnonės kojinės.  Ugdytinių Tito ir Dovydo prosenelė J. Gedvilienė, priminė apie linus, senovinius valgius, vaišino visus užkandžiais su sėmenine druska. Kiekviena grupė parodė atliktus namų darbus – pašoko ratelius, padainavo daineles, minė mįsles.

Žibintų šventė – viena gražiausių švenčių darželyje, kai kiekvienas uždega mažą liepsnelę, kaip širdies šilumos simbolį, vėliau tampantį dideliu šeimos ir bendruomenės laužu. Šį šventinį rytmetį ne tik žvakių atspindžiai šildė mus, didžiausias džiaugsmas buvome mes patys, galėję dalintis vieni su kitais vidine šviesa, šiluma ir meile.

Nuoširdus AČIŪ visiems – vaikams, mamytėms ir tėveliams, močiutėms ir seneliams, prosenelėms, ir, žinoma, pedagogams, suorganizavusiems šią prasmingą šventę.

Skyriaus vedėja Roma Lupeikienė.