Kovo 29 dieną Radviliškio rajono Šeduvos gimnazijoje vyko Lietuvos pradinių klasių mokinių pažintinė – praktinė konferencija „Profesijos seniau ir dabar“. Konferencijoje pristatė pranešimus ir mūsų gimnazijos pradinukai. 1b klasės mokinė Kotryna Ramanauskaitė pasakojo apie darželio auklėtojos profesiją. 2a klasės mokinys Benas Stankus pristatė savo šeimos baidarių verslą. Trečiokas Pijus Pigulevičius pasakojo apie virėjo profesiją. Benui ir Pijui pristatyti pateiktis padėjo jų klasių draugai Vilmantas Liaukšas ir Titas Jankaitis. 4b klasės mokinė Eglė Puzaraitė išgyrė mezgėjos amatą, pademonstravo savo močiutės mezginius. Eglės klasės draugas Matas Balčius pasakojo apie savo mamos žirgininkystės verslą. Benas ir Matas pakvietė konferencijos dalyvius į Papilę paplaukioti baidarėmis ir pajodinėti žirgais.

  Į Šeduvą padrąsinti savo draugus, pasiklausyti pranešimų apie profesijas ir dalyvauti praktinėje veikloje vyko 4b klasės mokiniai. Konferencijos dalyviai klausėsi įvairių profesijų atstovų: policininko, režisierės, ūkininko, traktorininko, dainininkės, manikiūrininkės, tautodailininkų ir net politiko, pasakojimų apie jų profesijas ir amatus.

  Atsisveikinę su svetingais šeduviškiais, nuvykome į Kleboniškių kaimo buities muziejų. Įdomu buvo apžiūrėti tikrą senovinį gatvinį kaimą su tikromis sodybomis, gatve, medžiais, tilteliu per upelį ir toliau stovinčiu plačiasparniu vėjo malūnu. Įspūdžių labai daug.

  Dėkojame gimnazijos direktoriui ir mus vežusiam vairuotojui A. Bučui už puikią edukacinę dieną.

Pradinių klasių mokytojos Dalia Karvelytė ir Jūratė Tupikienė