Kovo 12-ąją nelepino saulė savo spinduliais, o juk reikėjo pirmūnams savomis kojomis išmatuoti Laisvės alėjos ilgį. Pavargome, sušalome, bet…

  Bet Kaune aplankėme VDU „Pelkių mokyklą“ (https://www.emokykla.lt/bendrasis/pradzia/vdu-atidaroma-tarpdisciplinine-pelkiu-mokykla-nuo-dirbtinio-intelekto-iki-filosofijos/28436?home=true ). Na, tobulėjimui ribų nėra… Po pasivaikščiojimo VDU koridoriais ieškojome prasmės, tiesos, pelkių kvapo, garso ir atsakymų į klausimą: kas tai? Labai moderni mokykla.

  Bet kitame renovuojamos Laisvės alėjos gale aplankėme Kauno pilies muziejų. Kalėjimo rūsiuose susipažinome su riteriu, bandėme įsivaizduoti gėdos stulpo kančias, apžiūrėjome lokio nasrus ir nagus, išsimatavome XIV amžiaus miestiečių kepures, pabuvome archeologais ir kasinėjimuose „atradome“ krosnies glazūruotą koklį. Taip, dar sužinojome, kodėl pilis mūrinė, o ne medinė, su kuo kovėsi lietuviai, kokius ginklus turėjo, kad Kauno didžiavyris buvo Vaidotas. Tiesa, XIII a. rusėnų kalba buvusi pagrindine susikalbėjimui, nes Lietuvos pakraščiai driekėsi oho kur… Gaila, bet nemokėjome perskaityti faksimilių – laikas keičia žmones ir kalbą.

  Bet Kauno Baltoji gulbė – Rotušė – mus apkabino tokia jaukia šiluma, kad nesinorėjo išeiti. Apėjome kalėjimo rūsius ir čia. (Mums pasirodė keista, kad gidai kalėjimus ir terodo. Sulaukėme paaiškinimo: baimė padėjo valdyti anuomet. O dabar?) Rotušėje patraukė akį krosnių kokliuose vaizduojami gyvūnai. Buvo įdomu sužinoti, kas į Lietuvą atvežė bulves, kokiu tikslu, kas yra midus, kokie žaidimai atkeliavo į Lietuvą iš svetur, kas turėjo teisę medžioti. Aplankėme fotografijos ir istorijos parodą apie litvakus – Lietuvos žydus. Namų darbą gavome: pasiklausyti Dolskio dainų.

  Vainikavo pažintį su miestu pietūs Megoje. Papietavus nesinorėjo lipti laiptais, tad nusileidimo vamzdžio serpantinas apsvaigino galutinai. Ech, ten buvo puiki proga susipažinti su kitų mokyklų žmonėmis…

  Kelionė galėjo tęstis. Bet, kai patys pavalgėme, narai milžiniškame akvariume pamaitino žuvis, išvažiavome namo.

  Ačiū už progą pailsėti, sužinoti ir pasijausti visiems drauge viena šeima.

Švietimo padalinio (skyriaus) vadovė Kristina Dorofėjienė