Simonas Daukantas ir žemaičių pasakos

  Rugsėjo–lapkričio mėnesiais mūsų gimnazijoje organizuotas respublikinis pradinių klasių mokinių iliustracijų konkursas „Simono Daukanto užrašytos žemaičių pasakos“. Buvo siekiama plačiau susipažinti su Lietuvos istoriko, rašytojo ir švietėjo Simono Daukanto užrašytomis žemaičių pasakomis, lavinti mokinių kūrybinius gebėjimus.

  Jau įvyko baigiamasis renginys, kuris vadinosi „Simonas Daukantas ir žemaičių pasakos“. Į svečius pakvietėme laureatus iš Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos, Radviliškio rajono Šeduvos gimnazijos, Telšių rajono Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijos, Mažeikių rajono Viekšnių gimnazijos, Mažeikių „Vyturio“ pradinės mokyklos, Ventos gimnazijos ir Naujosios Akmenės ,,Saulėtekio“ progimnazijos. Dėl pavežėjimo problemų neatvyko svečiai iš Panevėžio, Tryškių ir „Saulėtekio“ progimnazijos. Šventėje dalyvavo gausus būrys mūsų gimnazijos pradinių klasių mokinių. Susirinkusiems papasakojome apie Simoną Daukantą, prisiminėme jo žodžius apie pasakas. Švietėjas tikėjo, jog žemaičiai senovės pasakas geba pasakoti ir jomis mokyti savo jaunuomenę, kaip sviete elgtis, kaip doru ir išmintingu būti. Ypač išraiškingai šias ir kitas Daukanto mintis apie pasakas šventės dalyviams pristatė antrokas Vilmantas Liaukšas. Žiūrovai pasidžiaugė žemaičių pasakų „Lapė ir ožys“, „Kas melagis, tas ir vagis“, „Ponas vienas didžiai pasakas liūbijo“ inscenizacijomis, kurias paruošė antrokai, ketvirtokai ir trečiokai. Taip pat vaikai minė mįsles, mokėsi senovinių posakių ir žemaitiškų dainų.

  Konkurso nugalėtojai apdovanoti padėkomis ir atminimo dovanėlėmis. Darbų vertinimo komisijos vardu susirinkusius pasveikino komisijos pirmininkė dailės mokytoja Dalia Sakalauskienė. Tarp laureatų yra ir mūsų gimnazijos pradinukų. Tai – antrokai Goda Baibokaitė ir Benas Stankus, ketvirtokai Gabija Prišmontaitė ir Edvinas Lukošiūnas. Kolektyvinių darbų grupėje III-ąją vietą pelnė 4b klasės knygutė-komiksas „Užmokėjimas už gerą piktu“.

  Po renginio svečius pavaišinome arbata, o su šeduviškiais dar keliavome lankytinomis Papilės miestelio vietomis.

 Mokytoja Dalia Karvelytė