2018 m. lapkričio 15 ir 25 dienomis Papilės Simono Daukanto gimnazijos moksleivės Nonita Daunytė, Gerda Eikytė, Gabrielė Pundziūtė, Eglė Puzaraitė, Austėja Nociūtė ir Goda Mikužaitė kartu su istorijos mokytoja Kristina Puzariene dalyvavo Akmenės krašto archeologinėje – žvalgybinėje ekspedicijoje. Į šią ekspediciją mus pakvietė Akmenės istorijos muziejaus įkūrėjas Arūnas Ostrauskis. Ekspedicijos metu turėjome galimybę pabendrauti su Lietuvos Nacionalinio Muziejaus archeologijos daktaru Gediminu Petrausku. Archeologas mus supažindino su archeologijos mokslu ir darbo specifika, apmokė kaip dirbti su metalo detektoriais ir ką daryti su rastais archeologiniais radiniais.

  Ši ekspedicija mums buvo išties sėkminga. Išsibarsčiusius archeologinius radinius: papuošalus, monetas, ietigalį aptikome ariamuose laukuose. Anot archeologo Gedimino Petrausko, radiniai datuojami net nuo IX iki XVII amžiaus. Ekspedicijos metu buvo surinkta daugiau nei 50 eksponatų. Šios ekspedicijos rezultatai bus pristatyti kraštotyrininkų susibūrime. Į šį susibūrimą esame pakviesti ir mes. Dėkojame Akmenės istorijos muziejui už galimybę kitaip patyrinėti gimtąjį kraštą. Nekantriai lauksime kitų ekspedicijų.

Vyresnioji istorijos mokytoja Kristina Puzarienė