Europos paveldo dienos Lietuvoje pradėtos minėti 1994 m. Tuo metu vyksta įvairaus amžiaus lankytojams skirti renginiai: pažintiniai pasivaikščiojimai, paskaitos, edukaciniai užsiėmimai ir kt. Kaip ir visoje Lietuvoje, taip ir pas mus, Papilėje, jos nebuvo užmirštos. Rugsėjo 20 d. Papilės Simono Daukanto gimnazijoje vyko Simono Daukanto muziejaus projekto ,,Pažink ir pramogauk Papilėje “ II etapas. Projekto metu turėjome galimybę išgirsti įdomių faktų apie nuostabiuosius Papilės piliakalnius ir herbą, miestelio geologiją. Pasak archeologo dr. Vykinto Vaitkevičiaus, pirmasis piliakalnis buvo gynybinis ir priklausė bažnyčiai. Miestelio kapinynas nebuvo saugomas dėl administracinės klaidos ir gyventojų slapukavimo. Kapinynas buvo pradėtas saugoti dėl vieno mokinio, kuris pranešė, kad kapinynas yra griaunamas. Kapinyno radiniai rodo, kad miestelyje gyveno žiemgaliai. Remiantis padavimais, manoma, kad Papilė buvo valsčiaus centras. Pasak dr. Gabrielės Jasiūnienės, Papilės herbas buvo kuriamas ir renkamas kelerius metus. Savo pasiūlymus teikė daugybė menininkų ir tik 1999 m., Sauliui Bajorinui pateikus penkis herbo pavyzdžius, komisija išrinko vieną, kuris dabar puošia mūsų miestelį. Miestelio herbo simboliai yra siejami su istoriškumu, kūryba, miestelio pavadinimu. Papilės kraštas turi ypatingų atodangų, kuriose atsiveria juros periodo, prasidėjusio prieš 200 mln. metų ir pasibaigusio prieš 145 mln. metų, sluoksniai. Papilėje buvo rastas juros periodo gyvūno stuburo slankstelis. Dr. Jonas Satkūnas atskleidė, kad, kaip manyta, Šaltiškių karjere rasti dinozauro protėvio – fitozauro dantys ir žandikaulio dalys iš tikrųjų yra Papilės apylinkių radiniai. Taip pat Papilės krašte esančioje Avižlio atodangoje rasta ežero nuosėdų, kurios gali būti 33 tūkst. metų senumo. Akivaizdu, jog mes turime stulbinančių kultūros paveldo objektų, tačiau  yra tebelaukiančių savo pažinimo eilės. Lietuvoje kasmet vykstančios Europos paveldo dienos –  tai puiki proga dalyvauti, pamatyti, išgirsti ir pajausti.

II gimnazijos klasės mokinė Gerda Eikytė