Papilės Simono Daukanto gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyrius „Kregždutės“ jau ketvirtus metus dalyvauja Tarptautiniame ikimokyklinio ugdymo įstaigų projekte „Saulėto oranžinio traukinio kelionė per Lietuvą“. Kaip ir kiekvienais metais, pavasarį, įstaigos ugdytiniai sėjo moliūgus, kurių daigelius parsinešė namo ir su tėveliais per vasarą prižiūrėjo. Šiemet projekto naujovė –  egzotiniai augalai. „Kačiukų“ ir „Meškučių“ grupių vaikai su auklėtojomis pasėjo kivi augalus ir per vasarą laistė. Buvo išdygęs avokadas, bet šis neatlaikė rudeninių šalnų. Auklėtojos Dovilės Joniškienės ugdytinis Joris  su mama atsinešė jau dviejų metų granato augalą. Lauksime, gal pradžiugins mus žiedais. „Boružėlių“ grupės auklėtoja Vida Mažylienė užaugino granatą ir citrinmedį.

     Saulėtas oranžinis traukinys sukvietė keliauti kartu su ugdytiniais į gamtos pasaulį, skleidžiant oranžinę šilumą ir dalinant šypsenas. Šventės metu ugdytinai  pasakojo kokios daržovės užauga rudenį, minė mįsles, šoko su teta Moliūgiene (auklėtoja Dovilė). Pabaigoje šventės iš moliūgų padarėme oranžinę šypseną, simbolizuojančią saulę, šviesą, meilę, draugystę, šeimą.

              Dovilė Joniškienė, auklėtoja