Skaisčiai raudoni šermukšniai, tušti gandrų lizdai primena, jog jau ruduo. Vėl rugsėjis, sukvietęs mokinius ir mokytojus į gimnaziją. Vieni su nežinomybės jauduliu , kiti su ilgesiu, treti su nerimu sugrįžo po ilgų nuotolinio mokymo mėnesių. Šventė tradiciškai prasidėjo valstybės vėliavos pakėlimu ir iškilmėmis Papilės Šv. Juozapo  bažnyčioje, į kurią pirmieji įžengė  abiturientai ir pirmokai. Gavusi klebono R. Marozo palaiminimą, eisena miestelio centre  nusilenkė Simonui Daukantui ir grįžo į gimnazijos kiemelį. Sveikinimo žodį iškilmėse tarė gimnazijos direktorė A. Raustienė, Akmenės rajono savivaldybės vicemeras Tomas Martinaitis, skambėjo nedrąsių pirmokėlių deklamuojami posmai. Netrukus mokyklos skambutis  kvies tęsti kelionę po nepaprastą žinių šalį. Tegul ji būna prasminga ir saugi.