Papilės Simono Daukanto gimnazijos vyresnių klasių mokiniams visą kovo mėnesį vyko paskaitos apie burnos higieną. Jei norime, kad mūsų dantys būtų sveiki, nekamuotų kariesas, reikia jais rūpintis. Rūpinimasis prasideda vos tik išdygus dantims. Apie jų priežiūrą informacijos yra labai daug, bet visada naudinga išgirsti praktiškų patarimų.

  Pagrindinės priemonės dantims valyti yra dantų šepetėlis, dantų pasta bei dantų siūlas. Dantis reikia valyti kasdien 2 kartus: ryte ir vakare  apie 2–3 min. Su mokiniais diskutavome, kaip labai svarbu tinkamai pasirinkti dantų pastą ir šepetėlį ir kad liežuvio valymas taip pat yra labai svarbus. Aptarėme, kokius maisto produktus valgyti, norint išsaugoti sveikus dantis. Kaip pasitikrinome, ar išmokome ko nors? Naudodami dantų muliažą, mokiniai savo klasės draugams parodė, kaip taisyklingai  valytis dantis. Dantis  puikiai išsivalyti namų sąlygomis neįmanoma. Dantų šepetėlis pasiekia ne visas dantų vageles, o tarpdančius valant specialiu siūlu vis tiek pasilieka maisto likučių bei apnašų. Visa tai padaryti galima tik apsilankius pas burnos higienistą. Patartina pas burnos higienistą apsilankyti kartą per metus.

  Kuo sveikesnius dantis turėsime, tuo būsime laimingesni. Tad norėdami turėti gražią šypseną ir  baltus dantis, juos kruopščiai prižiūrėkime.

  Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Dalia Raugienė