Ikimokyklinio amžiaus vaikui labai svarbi galimybė pažinti gyvūnus, jų poreikius, charakterį. Visą dieną „Kregždutė“ darželio ugdytiniai džiaugėsi ir rūpinosi pačių atsineštais gyvūnais ir paukščiais: papūgomis, putpelėmis, vištomis, balandžiais, jūrų kiaulyte, šuniuku. „Bitučių“ grupės ugdytiniai ruošėsi ir darželio draugams pristatė savo augintinius, taip siekėme vaikus skatinti laisvai bendrauti, mokytis viešo kalbėjimo ir drąsos. Mokydamasis suprasti, pažinti, priimti augintinį, vaikas išmoksta atsižvelgti ir į kitų žmonių poreikius. Augintinis ugdo vaikų atsakomybės jausmą, rūpestingumą, kantrybę. Naminis gyvūnas skatina geriau suprasti šalia esantį.  Rūpindamasis, kad šuniukas, kačiukas ar jūros kiaulytė būtų pamaitinti, tvarkydamas jų tualetą ar narvelį, vaikas išmoksta rūpintis kitu, jausti pareigą ir atsakomybę. Augintinis vaikui suteikia draugystę bei gerų emocijų. Naminis gyvūnas gali būti puikus draugas, kuris pralinksmina, nukreipia dėmesį nuo negatyvių dalykų, moko dalintis.