Ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Kregždutė“ kieme iškilo neįprastas statinys – vabzdžių viešbutis.

Jo tikslas – padėti vaikams geriau susipažinti su vabzdžių gyvenimu, jų vieta ir funkcijomis ekosistemoje, nes tokiame viešbutyje bus galima matyti tarsi sumažintą vabzdžių gyvenimo gamtoje modelį. Vabzdžių viešbučio ,,kambariams“ panaudota įvairi gamtinė medžiaga: medžių pjūvenos, šakos, samanos, kankorėžiai, lapai, žievė. Šioms medžiagoms pūvant, vieni vabalėliai namelį paliks, o atsikraustys kiti, todėl viešbučio „gyventojai“ nuolat keisis, kaip ir tikrame viešbutyje.
Daug vabzdžių gamtoje žiemoja sausoje medienoje, miške, medžių drevėse. Jau turime ir pirmuosius gyventojus – boružėles.

Tikime, kad mūsų vabalų viešbutis gali būti vystymuisi tinkama buveinė ir žiemojimui tinkama vieta, o naktiniams vabzdžiams – slėptuvė dienos metu. Vieni čia maitinsis, kiti slėpsis trumpam, treti žiemos, dar kiti – dauginsis. Kartu su vabzdžiais čia gali gyventi grybai, kerpės, moliuskai, vėžiagyviai, vorai.

Labai laukiame, kad kuo greičiau baigtųsi karantino laikotarpis ir kartu su vaikais galėtumėm stebėti vabaliukų viešbučio gyvenimą – galbūt, tarp jo gyventojų pamatysim dar niekad nematytą vabalėlį.

„Kregždutės“ informacija