Ar kada susimąstėte, kiek išmetame antrinių žaliavų į sąvartyną? Statistikai teigia, kad kasmet vieno lietuvos vartotojo atliekų maišelis sveria apie 400 kilogramus. Padauginkit šią sumą iš Lietuvos gyventojų skaičiaus ir tada suvoksite, kokie dideli šiukšlintojai esame…

Norėdami paskatinti mažinti antrinių medžiagų sunaudojimą, penktos klasės mokiniai per technologijų pamokas bandė panaudotiems daiktams suteikti antrą gyvenimą. Kadangi artėja Kalėdos, mokiniai iš stiklainių gamino žibintus. Pasitelkdami fantaziją ir kūrybiškumą iš paprasto stiklainiuko sukūrė įspūdingus gaminius. Dabar, laukdami švenčių, mokiniai savo rankomis pagamintuose žibintuose galės uždegti ugnelę ir taip prisidėję prie aplinkos saugojimo, ramia širdimi laukti švenčių.

Prie šio projekto prisidėjo ir keletas septintokių. Jos stiklainiukus klijavo siūlais ir puošė sagomis, kutais, gėlėmis.

Mokytoja D.Sakalauskienė