Papilės Simono Daukanto gimnazijoje vyko kuprinių svėrimo akcija, kurią organizavo Akmenės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Biuro nurodymu kuprinės buvo sveriamos 1-3-5 klasių mokiniams.

Kuprinių svėrimo akcijos metu svarbu ne tik pasverti mokinį bei jo kuprinę, bet ir įvertinti kuprinės tipą – kuprinė su vienu diržu, su dviem diržais ar tik su rankena, atsižvelgti į tai, kaip kuprinę nešioja mokinys – ant abiejų pečių, ant vieno peties ar rankoje. Pagal Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijas, mokinio kuprinės svoris turi būti ne didesnis kaip 10 procentų mokinio kūno masės.

Rezultatai parodė, kad 75% akcijoje dalyvavusių mokinių kuprinių svoris normos ribose, o 25% viršijo normą. Akcijos metu mokiniams  išdalintos atmintinės  su patarimais, kokia turi būti mokyklinė kuprinė. Visuomenės sveikatos biuras mokiniams dovanojo po atšvaitą kad būtume matomi tamsiu paros metu.

Keletas patarimų:

• Į mokyklą daiktus reikia neštis tik mokyklinėse kuprinėse.
  • Optimalus pilnos kuprinės svoris turėtų sudaryti ne daugiau kaip 10% moksleivio kūno masės, o didžiausias –  neturi viršyti 15% moksleivio kūno masės.
  • Sunkiausius daiktus dėkite į tą kuprinės dalį, kuri yra arčiausiai nugaros.
  • Kuprinėje turi būti tik tai dienai reikalingi daiktai.
  • Nešant kuprinę, diržus visada reikia užsidėti ant abiejų pečių, o apatinė kuprinės dalis neturėtų būti žemiau moksleivio liemens.
  • Mokyklinių kuprinių išorinėje pusėje turi būti pritvirtinti atšvaitai.

VSPS Dalia Raugienė