Švenčių laukimas – puikus metas užsiimti kūrybiniu konstravimu. Kurdami nykštukus ir elniukus naudojome  vienkartinius, popierinius puodelius, lipnią juostą, gumines pirštines, šiaudelius, spalvotą popierių, klijus, žirkles, pieštukus. Ugdytiniai veiklos metu sužinojo, kaip per siaurą angą (šiaudelį) oras gali patekti į vidų (vaikui pučiant). Skaičiavome, kiek laiko oras, būdamas viduje, neužsandarintas „duoda“ estetišką ir tvirtą formą guminei pirštinei, kuri ir buvo mūsų nykštukai. Ugdytinai suprato, kad pripūsti pirštinę deguonį imame iš aplinkos, o jis yra visur aplink mus. Vaikai kūrė po penkis nykštukus, kiekvieną pirštinės pirštą apipavidalino savo kurtais nykštukų kūneliais.  Palyginome pirštinės ir baliono medžiagos struktūrą ir visi sutiko ir pritarė, kad pirštinė sunkesnė ir pritaikyta atlikti namų ruošos darbus su vandeniu, gali plėstis pučiama mažiau nei balionas, turi savybę nepraleisti vandens ir apsaugo odą.