Ikimokyklinio ugdymo skyriuje ,,Kregždutė“ jau ne pirmus metus vykdoma tarptautinė programa „Zipio draugai“, kurios tikslas – padėti 5-7 m. vaikams išmokti įveikti kasdienius sunkumus. Užsiėmimai paprastai vyksta kartą per savaitę, juos veda mokytoja Audronė Statkienė.

Veiklų  metu priešmokyklinukai mokomi atpažinti savo jausmus, juose susivokti, pavadinti ir išreikšti sau ir kitiems priimtinais būdais. Vaikai skatinami ieškoti elgesio būdų, padedančių sumažinti nemalonių išgyvenimų keliamą įtampą arba pakeisti probleminę situaciją ir pasijausti geriau, neįskaudinant kitų. Jie pratinasi išsakyti savo norus ir tai, kas skaudina, o ne pulti muštis, pratinasi pasidalyti savo liūdesiu ar nerimu, o ne užsisklęsti savyje, ieškoti ir prašyti pagalbos, kai būna sunku. Per užsiėmimus vaikai klausosi pasakojimų, atsakinėja į pedagogo klausimus, piešia, žaidžia ir vaidina. Programą sudaro 6 dalys: „Jausmai“, „Bendravimas“, „Tarpusavio santykių užmezgimas ir nutraukimas“, „Konflikto sprendimas“, „Pasikeitimo ir netekties išgyvenimas“ ir „Įveikime“.

Metodininkė Kristina Puzarienė

Zipis