2017 metų birželio 5-9 dienomis gimnazijoje šurmuliavo stovyklautojai. 16 mokinių susirinko į dieninę vasaros poilsio stovyklėlę „Ieškojimų ir atradimų vasara tęsiasi“. Čia stovyklautojus pasitiko jų vadovė socialinė pedagogė Kristina Pigulevičienė. Pirmąją stovyklos dieną susipažinome vieni su kitais, aptarėme savaitės veiklas, susikūrėme stovyklautojo taisykles. Sutarėme, kad kiekvieną rytą pradėsime su arbata, kurią gersime kurdami ryto istorijas, prasidedančias iš vienos raidės. Pirmąją dieną stovyklautojai nusipiešė „savo portretus“, susikūrė stovyklautojų kryžiažodį bei pratęsdami praėjusių metų stovyklos idėją – sukūrė ieškojimų ir atradimų medį.

Antrąją dieną stovyklautojų laukė sportininkų atradimai. Po rytinės arbatos visi sportiškai nusiteikę išskubėjome į gimnazijos stadioną. Čia stovyklautojai dalyvavo kompleksinėje spartakiadoje, kurią paruošė gimnazijos kūno kultūros mokytojai Birutė ir Regimantas Dauniai. Vaikai, pasiskirstę į tris komandas šauniai rungėsi visose rungtyse. Teko dalyvauti smiginio varžybose, rungtis krepšinio aikštelėje, varyti futbolo kamuolį, traukti virvę ir netgi „šaudyti zuikius“. Po poros valandų paaiškėjo spartakiados rezultatai. Trečiąją vietą laimėjo „Sportmenai“, antrąją – „Sporto vaikučiai“, o tą dieną nugalėtojais tapo „Greitučiai“. Visos komandos apdovanotos saldžiais prizais.

Trečioji stovyklos diena buvo skirta pasaulio virtuvei. Kepėme mėgstamiausią katino Garfildo patiekalą lazaniją. Visi turėjo ką veikti virtuvėje, nes lazanijos ruošimas nėra labai paprastas ir trumpas procesas. Bet darbas virtuvėje lėmė labai skanų rezultatą. Smagu buvo ragauti patiekalą, kurį patys pasigamino. Na o kol lazanija kepė, stovyklautojai pasiskirstę į tris komandas varžėsi linksmoje viktorinoje. Čia reikėjo ne tik atspėti kaip vadinami įvairių pasaulio šalių patiekalai, bet taip pat išspręsti kryžiažodį bei atspėti paslėptą maisto produktą, žaidžiant žaidimą „taip ir ne“. Viktorinoje nugalėjo draugystė, o prizas bendras – lazanijos degustacija.

Ketvirtą dieną išvykome į Šiaulius. Čia rytas prasidėjo kino teatre, žiūrint nuotaikingą 3D filmą „Svajoklis Budis“. Pasibaigus filmui skubėjome į „Aušros“ muziejaus edukacijos centrą. Čia mūsų laukė edukacinis užsiėmimas „Archeologinis kostiumas bei virvučių pynimas su akmenukais“. Užsiėmimo metu vaikai buvo supažindinti su archeologiniu kostiumu. Galėjo išbandyti, kaip senovėje moteris nešiojo skaras. Mergaitėms buvo įdomu pasidabinti geležies amžiaus papuošalais, na o vaikinams labiausiai patiko apžiūrėti ir palaikyti rankose geležies laikotarpio ginklus. Užsiėmimui įpusėjus‘ vadovas vaikus pakvietė nusipinti apyrankes vikingų naudojamu pynimo būdu. Darbas porose vyko sklandžiai, tad kai kurie spėjo pasipuošti ir keliomis apyrankėmis.

Paskutiniąją stovyklos dieną mūsų laukė žygeivio išbandymai. Žygiavome pėsčiomis iki miestelio pabaigos link „Papartynės“. Kai pavargome, mus išgelbėjo vairuotojas Vilmantas su mokykliniu autobusus mus nuvežęs iki stovyklavietės gamtoje. Tad šiek tiek pailsėję, kupini jėgų galėjome kepti dešreles ir pramogauti gryname ore. Po skanių pietų bei linksmų žaidimų atėjo metas stovyklautojų apdovanojimams. Išrinkome įsimintiniausias stovyklos akimirkas. Stovyklos vadovė Kristina, teikdama padėkas ir atminimo dovanėles kiekvienam dėkojo asmeniškai už nuveiktą darbą stovyklaujant.

Šios savaitės metu kiekvienas iš mūsų rado savyje įvairių atradimų, apie kuriuos net nebuvo pagalvoję anksčiau.

Stovyklos vadovė, socialinė pedagogė Kristina Pigulevičienė