Papilės Simono Daukanto gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyrius „Kregždutė“ ir šiemet prisijungė prie kasmet visose Europos Sąjungos šalyse organizuojamos Europos judumo savaitės.

  Savaitę pradėjome pokalbiais, diskusijomis apie susisiekimo automobiliais alternatyvas: kaip naudotis visuomeniniu transportu, saugiai važiuoti dviračiais, eiti pėsčiomis.

  Savaitės kulminacija buvo darželio bendruomenės sporto renginys,  skirtas dienai be automobilio. Renginio vedėja mokytoja Aušra Jankaitienė tą dieną visus vaikus ir tėvelius ragino ateiti pėsčiomis ar atvykti savo pagamintu  „kojamobiliu“.  Gausiai į renginį susirinkę tėveliai, seneliai, močiutės stebino savo kūrybiškumu, išradingumu ir darbštumu.  Iš viso į darželio kiemą suvažiavo 56 įvairiausių modelių bei spalvų transporto priemonių, kurios dalyvavo parade ir varžybose. Vairuoti nebuvo lengva – kelyje mažųjų vairuotojų laukė daug kelio ženklų, kurių reikšmes iš anksto buvome aptarę.

  Renginio pabaigoje  vadovė Roma Lupeikienė padėkojo visai bendruomenei ir padalino Telšių  apskrities vyriausiojo policijos komisariato padovanotus  atšvaitus, liemene. Prasminga dar viena diena vaikams, tėveliams bei visai bendruomenei.

    Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Dalia Raugienė