Spalio 22 dieną 8 klasės mokiniai vyko į Žerkščių pušyną, ten juos pasitiko Ventos regioninio parko darbuotojai ir savanoriai, Ester iš Italijos ir Alan iš Prancūzijos, kurie jiems organizavo netradicinę, integruotą anglų kalbos – biologijos  pamoką  – „Augalų medžioklė“.

     Pirmiausia savanoriai mokiniams papasakojo, kaip ir kodėl atvyko į Lietuvą. Pamoka prasidėjo žaidimu, kurį pristatė Alan, o po jo mokiniai buvo suskirstyti į grupes ir kiekviena grupė gavo užduočių lapus, kuriuose buvo pateikti augalų aprašymai anglų kalba. Aštuntokai turėjo per pusvalandį Žerkščių pušyne surasti kuo daugiau augalų vadovaudamiesi pateiktais aprašymais, nuotraukomis bei išmaniąja programėle „Plant net“. Moksleiviai turėjo gerai pasukti galvas, nes reikėjo išsiversti nežinomus anglų kalbos žodžius, o juk rudenį sudėtingiau ieškoti augalų, nes dauguma neatrodo įprastai kaip vasarą – nėra žiedų, lapai pakeitę spalvą, tačiau aštuntokams tai nebuvo kliūtis, nes jie sugebėjo rasti beveik visus augalus! Į gimnaziją grįžo moksleiviai įgiję įspūdžių ir naujų žinių. Ačiū Ventos regioninio parko direkcijai ir savanoriams už kvietimą atvykti!

                                                                                             Biologijos vyr. mokytoja Žydrė Barkuvienė