Neseniai pradinukus nudžiugino žinia, kad Akmenės krašto muziejus, su kuriuo gimnazija yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį, dovanoja mums dešimt egzotinių drugelių lėliukų. Jos į muziejų pargabentos net iš Afrikos!

Balandžio 28 dieną parsivežti dovanos į Akmenę išvyko grupelė 3a klasės mokinukų su mokytoja Roberta. Muziejaus direktorė Lionė Stupurienė papasakojo visą drugelio vystymosi ciklą. Vaikams buvo įdomu sužinoti, kad drugelio vikšras gyvena tik ant to augalo, kuriuo maitinasi. Sočiai prisivalgęs jis virsta lėliuke. Įteikdami dovaną muziejaus darbuotojai trečiokams paaiškino, kur apgyvendinti lėliukes, kaip jas pritvirtinti prie šakelės, kaip prižiūrėti, kuo maitinti.

    Parvežtą dovaną pasitiko būrelis antrokų ir mokytojų. Vatos pataluose popierinėje dėžutėje gulėjo didelės ir mažos, žalios ir rudos lėliukės. Viena jų spindėjo kaip auksas. Mokytojos Alma, Roberta, Jūratė ir jų padėjėja Angelė apgyvendino lėliukes stikliniame namelyje, kuris atkeliavo iš Vilniaus.

    Dabar reikia stebėti, rūpintis ir laukti, kol lėliukės ims juoduoti. Tai bus požymis, kad gal būt jau sekančią dieną išsiris spalvotieji Afrikos drugeliai.

filmuko nuoroda internete – https://youtu.be/Ck9HmeMsFYg