„Lietuva skaito!“ – tai gegužės 7 dieną vykstantis visuomeninis renginys. Jis skirtas paminėti Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. Šis renginys kvietė kiekvieną dalintis skaitymo virusu ir laužyti su skaitymu susijusius stereotipus. Ši Lietuvos leidėjų asociacijos (LLA) ir Lietuvos spaustuvininkų asociacijos (LISPA) inicijuojama akcija vyksta kasmet nuo 2015 m.

2019 m. akcijos   „Lietuva skaito!“ šūkis: nudžiugink nors vieną knygą!

Mūsų gimnazija šiais metais taip pat panoro nudžiuginti knygas. Tad prisijungėme prie akcijos ir siekėme daugiausiai vienu metu vienoje vietoje skaitančių žmonių rekordo.

Gegužės 7 dieną po keturių pamokų bibliotekos skaitykloje susirinko net 127 skaitytojai! Tai pusė visos mūsų gimnazijos! Daugelis skaitytojų  akcijai ruošėsi iš anksto ir atsinešė namuose pradėtas skaityti knygas. O kas pamiršo – pasiskolino knygeles iš bibliotekos. Pasibaigus sutartam skaitymo laikui, didžioji skaitytojų dalis panoro akcijos metu  pradėtas knygeles pabaigti.

Taip pat nuo vasario 1 dienos gimnazijos bibliotekoje kiekviena klasė „augino“ perskaitytų knygų medelį. Tad šią dieną suskaičiavome akcijos „Auginame knygų skaitymo medžius“ rezultatus. Gražiausiai „sužaliavo“ 1a, 1b, 2a ir 2b klasių medeliai. Šios klasės apdovanotos saldžiais prizais. Saldžiomis dovanomis apdovanoti ir   Erika P., Tėja Č., Eimantė J.,  Benas S., Kornelija S., Monika A., o pačiu šauniausiu skaitytoju šiemet tapo Titas Janavičius iš 2b klasės. Sveikiname!

Linkime aktyviems skaitytojams nepamiršti knygų, o likusiems – susidraugauti su knyga!

Organizatoriai