Europos Sąjunga – unikali 27 Europos Sąjungos valstybių narių partnerystė. Europos Sąjungos kūrimas siejamas su 1950 m. gegužės 9 d. tuometinio Prancūzijos užsienio reikalų ministro Roberto Schumano pasiūlymu kartu valdyti anglių ir plieno gamybą, kad nė viena šalis negalėtų slapta ginkluotis prieš kitas valstybes. Pradžioje buvusi vien ekonominė sąjunga, šiandien Europos Sąjunga veikia įvairiose politikos srityse: nuo klimato ir aplinkos iki migracijos ir teisingumo. Europos Sąjungos šalys bendromis jėgomis kuria geresnę ateitį.

Gegužės 9 d. Lietuvoje vyko Europos egzaminas. Egzamino šūkis – sužinok, kad žinai! Iš  mūsų gimnazijos egzamine dalyvavo 6 – 11 klasės. Prieš renginį kiekviena iš minėtų klasių atliko egzamino treniruotę. Iš viso dalyvavo 60 dalyvių. Kiekvienam dalyviui buvo pateikti po 10 skirtingų klausimų. „Europos egzamino“ klausimai buvo ne tik iš tradicinių egzamino temų apie Europos Sąjungos institucijas, kultūros įvairovę, geografiją, istoriją, bet ir apie šių metų aktualijas: Europos žaliąją ir skaitmeninę pertvarką, jaunimo galimybes. Daugiausiai surinkta 8 balai. Juos surinko 6 kl. mokiniai Simonas Vaitiškis ir Skaistė Imlaitė, 8 kl. mokinės Solveiga Kaveckaitė ir Donata Nemeikšaitė. Šaunuoliai!

Kitiems ne taip pasisekė. Bet svarbiausia dalyvauti.

Ačiū mokytojai Reginai Žąsytienei, kuri taip pat prisidėjo prie egzamino organizavimo ir populiarinimo.

Geografijos mokytoja Vilija Šerpenskienė

Europos egzaminas. Diplomai