Mokslo metų pabaigoje, Papilės ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Kregždutė“  5-6 metų amžiaus grupė „Boružėlės“ (aukl. Vida Mažylienė), įsijungė į eTWINNING projektą „Akmenės rajono tiltai“. Projektą iniciavo Akmenės rajono Akmenės gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Gintarėlis“ pedagogės Leta Numsėdienė ir Laura Ivanovienė, dalyvavo Naujosios Akmenės vaikų lopšelio-darželio „Buratinas“ auklėtiniai su pedagoge Dovile Dapkuviene.

  Mūsų grupės užduotis buvo pristatyti Papilėje esantį kabantį pėsčiųjų tiltą per Ventos upę, kitaip vadinamą „beždžiontilčiu“. Su vaikais dar grupėje aptarėme savo kelionės maršrutą, remdamiesi GoogleMaps žemėlapiu, po to keliavome, sekdami navigacija telefone. Keliaudami dar stebėjome Papilės II piliakalnį, penkiolikakamienę liepą, augančią miestelio parke.

  Nuvykę prie mums reikalingo objekto, aptarėme tilto konstrukcijas, matavome tilto aukštį, susikibę rankomis išmatavome tilto ilgį. Rezultatas – apie 70 vaikų reikėtų susikabinti rankomis, kad pasiektume kitą krantą. Grįžę į grupę, bandėme konstruoti kabantį tiltą, vaikai statė tiltus iš kaladėlių, susukto popieriaus lazdelių.

  Gegužės 29 dieną projekte dalyvavusias komandas sujungė video tiltas, kurio metu kiekviena  įstaiga pristatė savo artimiausioje aplinkoje esančius tiltus, pamatė ir pasikalbėjo su bendraamžiais. Gegužės 30-ąją Papilės Simono Daukanto gimnazijoje vyko Akmenės gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Gintarėlis“ priešmokyklinio ugdymo grupės vaikų, pedagogų susitikimas su Papilės Simono Daukanto gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Kregždutė“ ir Papilės Simono Daukanto gimnazijos ketvirtokais . Virtualiai prisijungė Naujosios Akmenės vaikų darželio „Buratino“  „Gandriukų“ grupė. Susitikimo tema: Patyriminių veiklų pristatymas. Akmenės kraštas iš arčiau.

  Susitikti tikrai buvo verta, kiekvienos įstaigos ugdytiniai ir pedagogai ne tik parodė savo veiklos rezultatus, bet ir pasisėmė naujų idėjų tolimesniems darbams.

                                                                                         Auklėtoja Vida Mažylienė