Artėjant Velykoms su priešmokyklinio ugdymo vaikais atlikome net penkias su kiaušiniais.

Bandymų ir tyrimų metu supratome, kur iš stiklinio butelio dingo oras ir kaip greitai susidaro vakuumas jame. To pasekoje kiaušinis žaibiškai telpa butelyje. Atlikome tyrimą su actu, supratome, kad rūgštis tirpina kalcį ir per parą laiko kiaušinis netenka savo lukšto, jis tampa guminis ir elastingas. Dar atlikome tyrimą su prisotintu druska vandeniu ir paprastu vandeniu. Stebėjome skirtumus – skęsta, plūduriuoja. Tyrinėjome virtą ir nevirtą kiaušinius, jų sukimosi greitis akivaizdžiai skiriasi. Įdomu ir tai, kad trys kiaušiniai turėjo super galių ir galėjo atlaikyti indą su trim knygom.

Be visų tyrimų ir eksperimentų diskutavome apie saugų elgesį su degtukais, aptarėme evakuacijos eigą nelaimės atveju darželyje, prisiminėme pagalbos telefoną 112. Kalbėjomės, kad kiaušinis sveikas produktas, bet žalias jis gali sukelti ir pavojų –  susirgti Salmonelioze, todėl būtina plauti kiaušinius ir rankas ir neragauti žalio kiaušinio.

Diena verta plojimų, nes buvo nuostabi ir informatyvi.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Aušra Jankaitienė