Jau tapo mūsų gimnazijos tradicija kasmet rugsėjo 23 d. dalyvauti pilietinėje eisenoje ir akcijoje „Atminties kelias“.

       Gimnazijos fojė penktokai iš akmenėlių sudėliojo žydams šventą simbolį –  menorą, padedami vyresniųjų mokinių paruošė stendą apie žydų gyvenimą Papilėje tarpukariu ir jų likimą prasidėjus karui.

           Po to kartu su aštuntokais ir devintokais, lydimi mokytojų Reginos Žąsytienės, Genovaitės Bičiušienės bei auklėtojos Gražinos Karvelienės, truputį paėję, nuvykome į žydų žudynių vietą Šiaudinės miške.

       Paėję takeliu, kuris, anot žydų atminimo puoselėtojo Stepono Adomavičiaus, pavadintas Mirties keliu, nes juo vedami iš Šiaudinės atvežti žydai, sustojome prie žydų žudynių vietos. Klausėmės  kraupios istorijos apie 45 žydų ir 10 lietuvių sušaudymą. Neįtikėtina, kad tai darė lietuviai, kurie  nuo seno su žydais sugyveno taikiai…

        Aplankėme ir miestelio kapinėse esantį kapą, kuriame perlaidoti  Šiaudinės miške sušaudyti žydai.

O  pilietinę akciją užbaigėme buvusiose žydų kapinėse, kurių atminimą saugo Steponas Adomavičius.

               Mokytojos Regina Žąsytienė, Genovaitė Bičiušienė, Gražina Karvelienė