Rugsėjo 28 dieną Lietuvių literatūros ir tautosakos institute vyko Antano Mockaus 100-ųjų gimimo metinių minėjimo konferencija, į kurią buvo pakviesta mūsų gimnazija. Lietuvių kalbos mokytoja Kristina Dorofėjienė ir istorijos mokytoja Kristina Puzarienė konferencijoje skaitė pranešimą „Simono Daukanto ir Antano Mockaus dvasia Papilėje“, o gimnazistų grupelė, vadovaujama muzikos mokytojos Astos Malachauskaitės, pagiedojo gimnazijos himną.

Gimnazijos delegacija Vilniuje po konferencijos Vileišių rūmuose apsilankė dar ir bernardinų vienuolyne. Gimnazistai turėjo progą susipažinti, kaip restauruojamos freskos, ką kalba freskų siužetai. Ne kiekvienas lankytojas gali pamatyti kertinį vienuolyno akmenį ir užlipti į patį aukščiausią bokštą. O mūsų smalsiesiems mokiniams buvo sudarytos sąlygos pavaikščioti visais labirintais – istorijos ir vienuolyno. Dėkingas metas buvo prisiliesti prie kūrybinės „virtuvės“ – stebėjome, kaip tapo plenero „Pradžia“ dailininkai.

Dėkojame mokslininkei Gražinai Kadžytei, konferencijos organizatorei, už galimybę semtis kultūrinės patirties, už progą pažinti kitaip iškilias asmenybes, už LLTI dovanas – tris didžiules dėžes naujų knygų, kurias perdavėme gimnazijos bibliotekai.