Ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Kregždutė“ bendruomenė jau keli metai dalyvauja pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“ uždegdami žvakeles grupių languose. Tą dieną,  pasipuošę neužmirštuolių žiedeliais ir skambant E. Masytės dainai „Laisvė“,  rinkomės į salę, papuoštą Lietuvos Respublikos vėliava. Čia išklausėme ir sugiedojome Lietuvos himną. Stebint vaizdinę medžiagą,  pasakojome, kas Sausio 13-ąją įvyko prie televizijos bokšto. Vaikai sužinojo, kodėl ši diena paskelbta „Laisvės gynėjų diena“ ir kodėl iškeliamos vėliavos su juodu kaspinu, kūrenami simboliniai laužai.

Po iškilmingo minėjimo ėjome į lauką ir „tiesėme“ neužmirštuolių takelį. Dar šią dieną mus aplankė gimnazijos šauliai, kurie papasakojo apie savo veiklą. Dėkojame jiems.

Šiandien uždegta žvakelė mūsų vaikučiams yra tik žaidimas, bet, matydami rimtį ir susikaupimą suaugusių veiduose, prisimins, koks svarbus buvo tas žiburėlis, jiems paūgėjus.

Tikimės – Atmintis gyvens.

„Kačiukų“ grupės auklėtoja Ramutė Gricienė.