Gegužės 13-17 dienomis Papilės Simono Daukanto gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriuje  „Kregždutė“ vyko atvirų durų savaitė, į kurią buvo kviečiami esamų bei būsimų ugdytinių tėveliai, kiti šeimos nariai.  Apsilankę darželyje jie galėjo apžiūrėti edukacines erdves, susipažinti su vaikų kasdienine veikla, dalyvauti įvairiuose renginiuose.

  Nors negausiai, bet kasdien tėveliai dalyvavo auklėtojų organizuojamose ugdomosiose veiklose, užsiėmimuose. Džiaugiamės, kad daug tėvelių apsilankė pas logopedą, kur išklausė patarimų apie vaiko tinkamo kalbėjimo turinio parinkimą, įvairių priemonių ir situacijų panaudojimą garso tarimui mokyti, bendravimo su vaiku, reagavimo į garsų tarimo klaidas būdus ir panašiai.

  Tarptautinę šeimų dieną, darželio bendruomenė smagiai laiką leido sporto šventėje „Sportuoja visa šeima“. Tėveliai pamatė vaikų bendravimo ir bendradarbiavimo ypatumus, vaikų bei pedagogų sąveikos būdus, sportinius vaikų gebėjimus. Esame dėkingi rajono sporto centrui už bendradarbiavimą, treneriui Evaldui Radionovui – už dalyvavimą renginyje ir įdomių bei kūrybingų rungčių parengimą, dalyvavusiems tėveliams – už teigiamas emocijas ir entuziazmą.

  Neformaliojo ugdymo mokytojos šią savaitę kvietė į dalyvauti netradicinėse veiklose. Gegužės 16 dieną šokio mokytoja Rima Juškuvienė visą darželio bendruomenę sukvietė  į renginį „Visa mokykla šoka”, kurio tikslas  populiarinti tradicinius šokius,  o 17-tą dieną muzikos mokytoja Odeta Ąžuolaitė ragino vaikus su tėveliais atvykti  į muzikinę pramogą ,,Šėlsmo diskoteka“.

  Atvirų durų savaitę sulaukėme nemažai svečių. Darželyje lankėsi Seimo nario padėjėja Judita Žilienė, pasidomėti kaip sekasi užėjo miestelio seniūnas Antanas Vaičius, naujai pasodinto sodo apžiūrėti užsuko ir nepailstantis aplinkos gražintojas, gamtos mylėtojas Steponas Adomavičius, buvę darželio ugdytiniai. Priešmokyklinio ugdymo grupės sulaukė būsimų pirmokų mokytojų, kurios atkeliavo su būreliu auklėtinių. Ketvirtokai mažuosius pradžiugino mini spektakliu, įvairiais žaidimais, negailėjo patarimų būsimiems pirmokams.

  Smagu, kad į darželį atvyko  būsimų ugdytinių tėvelių, kurie norėjo geriau pažinti įvairias edukacines erdves, susipažinti su grupės auklėtojomis, išgirsti atsakymus į rūpimus klausimus.

  Dėkojame aktyviai dalyvavusiems tėveliams, svečiams, suradusiems laiko pabūti kartu. Tik teigiamai nusiteikę, tik stengdamiesi pamatyti, atrasti, parodyti geruosius pavyzdžius, tik nuoširdžiai bendraudami ir konstruktyviai bendradarbiaudami galime pasiekti vaiko gerovės darželyje.

Roma Lupeikienė,

Švietimo padalinio (ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Kregždutė“) vadovė