Papilės Simono Daukanto gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriuje „Kregždutė“  jau tapo tradicija organizuoti Atvirų durų savaitę, kad ugdytinių tėveliai geriau susipažintų su vaikų kasdienine veikla darželio aplinkoje, suprastų, kad ir jie gali dalyvauti vaikų ugdyme. Juk tėvų dalyvavimas ugdomojoje veikloje yra labai svarbus –  skatina vaikų motyvaciją labiau įsitraukti į ugdymo(si) procesą, veikia vaikų savivertę ir skatina pasitikėjimą savimi.

Kad ir kokia ideali būtų šeima, kasdien su vaiku dainuoti, šokti, piešti, vaidinti, sportuoti, ar eksperimentuoti negali, o darželyje prie muzikos, teatro, dailės mažieji prisiliečia kasdien. Vaikai salėje mokomi dainuoti ir šokti, vaidinti ir improvizuoti, Meno studijoje lavinamas jų kūrybiškumas, padedant logopedei vaikai skatinami rišliai, taisyklingai kalbėti. Metodiniame kabinete galima atlikti užduotis su interaktyvia SMART lenta. Smagu leisti laiką sutvarkytoje darželio teritorijoje žaidžiant saugiais žaidimų įrenginiais.

Atvirų durų savaitę tėveliai lankėsi auklėtojų organizuojamose ugdomosiose veiklose, muzikiniuose užsiėmimuose, grupių projektuose. Džiugino „Žirniukų“ grupės tėvelių aktyvus dalyvavimas veiklose. Mildos, Džiugo ir  Evaldo mamytės vedė vaikams įdomią ugdomąją veiklą, skaitė pasakas, vaišino vaikus savo keptais pyragėliais. Smagu grupėje padedant  mamai atlikti užduotis su šviesos stalu, dėlioti dėliones. „Meškučių“ grupės ugdytinio Adamo mama ne tik lankėsi muzikinėje veikloje, bet improvizavo vaikams pamokančias pasakėles. „Kačiukų“  grupės ugdytinio Luko mama susipažino su veiklų įvairove, stebėjo, kaip vaikai mankštinasi. „Boružėlių“ grupės mamytės Audronė, Monika, Aušra dalyvavo grupės projekte ,,Draugystės savaitė“, kur kartu su vaikais gamino vaisių desertus.

Domėjosi tėveliai ir vaikų maitinimu: valgykloje ragavo maistą, stebėjo porcijos dydžius, analizavo valgiaraščius.

Antradienį, Šeimos dieną, visų grupių tėvelius kvietėme į sporto šventę „Lietuvos šeima“. Iškilminga eisena tėveliai kartu su vaikais patraukė  į parką, kur čia jų laukė  įvairios rungtys, žaidimai ir siurprizai. Šventė suteikė vaikams džiaugsmo, suartino pedagogų ir tėvų santykius.

Džiaugiamės, kad atvirų durų savaitės metu   darželyje  apsilankė ne tik tėvai, bet ir sesės, broliai, močiutės, gimnazijos pedagogai, buvę auklėtiniai. Dėkojame aktyviai dalyvavusiems tėveliams ir visiems, suradusiems laiko ir noro pabūti kartu.

Primename tėveliams,  kad vaikų darželis – tai rimtas išbandymas Jūsų vaikui. Jam turime padėti mes  – darželio darbuotojai ir Jūs – vaiko šeima. Kuo artimiau bendrausime, tuo geriau jausis Jūsų vaikas ir Jūs.

Švietimo padalinio (ikimokyklinio ugdymo skyriaus ,,Kregždutė“) vadovė Roma Lupeikienė