Balandžio 23 dieną 2b klasės mokiniai dalyvavo renginyje „Sukas, sukas malūnėlis, čiulba, ulba paukštužėlis Jurginių dienoje“. Renginį organizavo Šiaulių rajono Raudėnų mokykla-daugiafunkcis centras ir Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centras. Tikslas – ugdyti vaikų tautiškumą, kūrybiškumą, skatinti domėjimąsi liaudies menu ir kūryba – tarmišku žodžiu, daina, šokiu, liaudies dirbinių kūryba, gamta, Jurginių šventės tradicijomis. Dar prieš renginį visi dalyviai paruošė, nufilmavo ir nusiuntė organizatoriams pasisveikinimo programas. Jurginių dieną peržiūrėjome organizatorių sumontuotą dalyvių sveikinimų-prisistatymų video siužetą bei Jurginių švenčių akimirkų Šiaulių rajone video filmuką. Vaikai, sužinoję apie Jurginių papročius, dalyvavo  „Zoom“ platformoje kūrybinių dirbtuvių užsiėmime, kurį vedė Kuršėnų kūrybos namų ir Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Raudėnų filialo kultūros darbuotojai. Mokinukai sukūrė stilizuotus paveiksliukus „Svečiuose Raudėnų kaime“. Mūsų antrokams labai patiko netradicinė integruota įvairių dalykų (lietuvių kalbos, matematikos, anglų kalbos, pasaulio pažinimo ir muzikos) pamoka. Vaikai klausėsi sakmės, atsakinėjo į teksto suvokimo klausimus, mokėsi pažinti paukštelius ir juos pavadinti angliškai, skaičiavo, žaidė žaidimus ir dainavo.

    Ši integruota edukacinė diena prabėgo nepastebimai greitai, net pritrūko pamokų visiems darbams pabaigti. Tikimės, kad šventas Jurgis atrakins žemę ir visi galėsime džiaugtis pavasario žaluma bei šiltomis dienomis.

Pradinio ugdymo mokytoja Dalia Karvelytė