Projekto Lyderių laikas 3 „Patyriminis mokymas Akmenės rajone – kelias į sėkmę“ mokymų metu kilo idėja suorganizuoti patyrimines veiklas bendradarbiaujant rajono priešmokyklinio ugdymo grupių ir pradinių klasių mokiniams. Buvo pasirinkta tema „Akmenės krašto tiltai“.

  Gegužės 30 dieną Papilės Simono Daukanto gimnazijoje įvyko renginys, kurio metu buvo pristatomos patyriminės veiklos apie mūsų krašto tiltus. Gimnazijos 4a klasės mokiniai pristatė savo projektą „Tiltai“, kurį vykdė kovo – balandžio mėnesiais. Mokytoja Alma Juzumienė papasakojo, kad projekto vykdymo metu ketvirtokai susipažino su Papilės miestelio mašininio ir „beždžionių“ tilto istorija Pasiskirstę į dvi grupes, pradinukai atliko matavimus, įvairius laiko, pravažiuojančių mašinų skaičiavimus, o taip pat sudarė maršrutus, kūrė pasakas apie tiltus, fotografavo.

  Akmenės gimnazijos ikimokyklinio skyriaus „Gintarėlis“ priešmokyklinio ugdymo grupės „Meškučiai“ pedagogės Leta Numsėdienė ir Laura Ivanovienė pristatė filmuką apie išvyką prie didžiojo Akmenės akmens per Dabikinės upę vedantį tiltą. Papilės vaikų darželio – lopšelio „Kregždutė“ „ Boružiukų“ grupės auklėtoja Vida Mažylienė pasidalijo savo patirtimi apie darželinukų pažintį su tiltais.

  Ketvirtas dalyvis – Naujosios Akmenės vaikų lopšelio – darželio „Buratinas“ priešmokyklinio ugdymo „Gandriukų“ grupės vaikai (logopedė Dovilė Dapkuvienė). Jų atsiųstą medžiagą apie Naujojoje Akmenėje atsiradusį medinį tiltelį peržiūrėjome eTwinning internetinėje paskyroje.

  Renginio pabaigoje visi dalyviai susikibo rankomis ir padarė vieną grąžų draugystės tiltą. Nežiūrint į tai, kad vaikų amžius įvairus, tikrai kiekvienas radome, ko pasimokyti vieni iš kitų.