Nieko nebenustebinsi receptais, kaip saugoti sveikatą, rūpintis kūno formomis, kaip pailsėti po psichologiškai sekinančios darbo dienos. Bet vis dėlto dar būna atradimų – pabandymų šokti, bėgioti, vaikščioti. O iš kur randasi iniciatyva? Aplinkybės suveda su entuziastingais, nuoširdžiais, pozityviais žmonėmis, o tada jau gimsta troškimas judėti ir pajausti judėjimo naudą – mokytis sveikai gyventi. Taip atsitiko ir mums, Papilės Simono Daukanto gimnazijos bendruomenės narėms. Įbruko mums šiaurietiško ėjimo lazdas Naujosios Akmenės Saulėtekio progimnazijos mokytoja Žaneta Petokaitienė, paaiškino, kuo skiriasi paprastas vaikščiojimas ir šiaurietiškas ėjimas, pravedė treniruotę. Dėkojame energingai mokytojai Žanetai, gimnazijos stadione išmokiusiai ne tik pačioms judėti, bet ir jausti šalia esantį žmogų – treniruotis komandoje. Dabar laukia mėnesį truksiantis savarankiškas treniravimasis, kol pajausime, jog lazdos stumia kūną į priekį, o ne mes jas nešiojame. Na, tuomet matysime, ar lazdos „priaugs“. Nors, pažvelgus į mokytojos Žanetos laisvą žingsnį ir šypseną, atrodo, kitaip ir negalėtų būti.

K. Dorofėjienė, Papilės Simono Daukanto gimnazijos švietimo padalinio (skyriaus) vadovė