Balandžio 28-ą Papilės Simono Daukanto gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriuje „Kregždutė“ įvyko VIII-asis respublikinis ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų meninio skaitymo konkursas ,,Po tėviškės dangumi“. Kartu su tėveliais bei mokytojais į konkursą atvyko skaitovai iš Šiaulių lopšelio-darželio „Auksinis raktelis“, Kuršėnų lopšelio-darželio „Nykštukas“, Mažeikių lopšelio-darželio „Gintarėlis“, Viekšnių lopšelio-darželio „Liepaitė“. Konkurse dalyvavo gausus būrys skaitovų iš mūsų rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigų: Ventos „Berželio“, Akmenės „Gintarėlio“, Naujosios Akmenės IKU mokyklos skyrių „Atžalynas“, „Buratinas“, „Žvaigždutė“, Papilės ,,Kregždutės“.

Susirinkusius pasveikino gimnazijos direktorė Andžela Raustienė, konkurso dalyvius padrąsino ir linkėjo sėkmės skyriaus vadovė Roma Lupeikienė.

Klausydami mažųjų konkurso dalyvių džiaugėmės, kad pedagogų ir tėvelių pastangomis meninis skaitymas ir toliau puoselėjamas, skiepijama meilė gimtajai kalbai, o žodis vaikų lūpose teikia didžiulį pasitenkinimą ne tik mums, bet ir jiems patiems. Susirinkusiuosius džiugino ne tik vaikų deklamuojami kūriniai, bet ir sceninė laikysena, puošni dalyvių apranga.

Konkurso komisija, kurią sudarė Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijos mokytoja metodininkė Rita Masiulienė, Simono Daukanto memorialinio muziejaus vadovė Elena Sakalė, Papilės Simono Daukanto gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Roberta Stonė, K. Narščiaus bibliotekos  vyriausioji bibliotekininkė Irena Rimkienė, ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Kregždutė“ vadovė Roma Lupeikienė, turėjo nemažai darbo, kol išrinko iš visų deklamavusių pačius šauniausius.
Mažųjų skaitovų amžiaus (3-4 m.)  grupėje daugiausiai komisijos balų surinko jauniausioji skaitovė Deimantė Stonkutė iš Mažeikių lopšelio-darželio „Gintarėlis“ (mokytoja  Inga Steponavičienė). 5-mečių grupėje, bendru komisijos sutarimu, geriausiais skaitovais pripažinti Dafnė Trimailovaitė iš Akmenės gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Gintarėlis“            (mokytoja Zina Pranckienė) ir renginį skambiai pradėjęs Simonas Tauba iš Kuršėnų lopšelio darželio „Nykštukas“ (mokytoja Virginija Sutkienė). Vyriausiųjų grupėje (6-7 m.) apdovanoti Elija Raponavičiūtė iš Viekšnių lopšelio darželio „Liepaitė“ ir Gabrielius Balitavičius, iš Naujosios Akmenės IKU mokyklos skyriaus „Žvaigždutė“ (mokytoja Jolita Šimkienė).
Specialiais prizais apdovanotas  komisijos simpatijas pelnęs ketvertukas iš Viekšnių lopšelio-darželio „Liepaitė“, kurį paruošė logopedė Galina Lobova.

Meninio skaitymo konkurso „Po tėviškės dangumi“ darbo grupė nuoširdžiausiai dėkoja mažiesiems skaitovams, jų mokytojams ir tėveliams už meninio žodžio pajautą, jo puoselėjimą ir  linki sėkmės kituose konkursuose.

„Kregždutės“ informacija